Reklama · 29 lipca 2022

Po film promocyjny udaj się do domu produkcyjnego

Tak moi drodzy, filmy promocyjne i reklamowe oraz spoty tego typu, to domena domu produkcyjnego. Tak fachowo nazywamy miejsce, gdzie odbywa się produkcja filmowa, a więc gdzie powstają takie materiały reklamowe w formie video. To właśnie tam należy się skierować jeśli zaszła u nas potrzeba stworzenia wysokiej jakości, obfitującego w kreatywne rozwiązania reklamowe filmu. Szereg działających w takim miejscu fachowców z branży filmowej zajmie się kompleksowo naszą produkcją.

Produkcja filmowa od wyceny do gotowego filmu reklamowego

dom produkcyjny - produkcja filmowa

Największym atutem współpracy z domem produkcyjnym jest kompleksowość świadczonych w takiej firmie usług. Trafiając do dobrego domu nie musimy wiedzieć nic oraz zajmować się niczym. Na wstępie, po krótkim omówieniu czego potrzebujemy i sprecyzowaniu szczegółów produkcji, otrzymamy jej wycenę. Specjaliści często umożliwiają jej dopasowanie do budżetu klienta – oczywiście jeśli jest to realne. Często można bowiem dużo zaoszczędzić lub zainwestować angażując mniejsze lub większe osobistości do udziału w filmie.

Kolejnym krokiem będzie naszkicowanie scenariusza do filmu promocyjnego, a jeśli klient go zaakceptuje, to zostanie dopracowany cały scenariusz. Dalej producenci filmowi biorą na siebie angaż aktorów czy lektorów oraz stworzenie planu zdjęciowego. To na nim odbywają się wszelkie ujęcia do filmu. W zależności od długości i stopnia skomplikowania filmu reklamowego, może on zająć od jednego do nawet kilkunastu dni zdjęciowych. Z reguły są to średnio dwa, trzy dni.

Ostatnim etapem jest montaż filmu. Tutaj konieczna jest obróbka ostateczna, przycięcia ujęć i złożenie ich w jeden spójny gotowy film promocyjny dla klienta. Etap ten zajmuje kilka dni, aby przekazywany klientowi film był dopracowany w każdym detalu i spełnił wszelkie oczekiwania klienta. Czy nawet je przewyższył.

Tak mniej więcej w znacznym skrócie wygląda produkcja filmowa materiałów reklamowych, jaką wykonują specjaliści z domu produkcyjnego na co dzień. Są wśród nich scenarzyści, operatorzy kamer, oświetleniowcy, montażyści, pomocnicy oraz oczywiście producenci filmowi.

Na stronie grandfox.pl zobaczysz efekty działalności w postaci filmów reklamowych i promocyjnych domu produkcyjnego GrandFox z Krakowa.