Świetlówki LED · 15 września 2016

Zalety świetlówek LED

Najlepszym sposobem na wymianę świetlówki fluorescencyjnej, na świetlówkę typu LED jest działanie, w wyniku którego następuje wymiana urządzenia, bez konieczności dokonywania zmian w konstrukcji oprawy oświetlenia. Jest to możliwe, ponieważ nowe świetlówki, posiadają identyczną budowę jak swoi poprzednicy, więc wystarczy tylko podmienić jedną na drugą.

Świetlówka LED, jest stosowana jako alternatywa do zwykłej świetlówki. stanowi to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, które z powodzeniem można wykorzystać w oświetleniu wielkich hal przemysłowych, magazynów, sklepów o wielkiej powierzchni czy tez nawet przestrzeni biurowych. Można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie stare (dodajmy: NIEBEZPIECZNE DLA ŚRODOWISKA I ŻYCIA CZŁOWIEKA) powoli dokonują swego żywota.

Obudowa standardowej świetlówki LED, zrobiona jest z oksydowanego (tj. odpornego na występowanie korozji) aluminium. Jest ono tłoczone na całej długości zatem pełni role radiatora, który odprowadza ciepło do otoczenia. Dodatkowo zastosowany jest tam mrożony akryl, który charakteryzuje się wysoka przepuszczalnością promieniowania świetlnego.  Dzięki zastosowaniu tego unikalnego sposobu osłony, uniknięto wystąpienia efektu olśnienia.

Atutem świetlówek LED jest to, ze nie posiadają one w swojej budowie rtęci. Po stłuczeniu, nie będziemy musieli obawiać się o szkodliwe opary, które powstają podczas kontaktu rtęci z otoczeniem. Dodatkowo nie emitują one promieniowania IR oraz UV, dzięki czemu nie wabią insektów.  Atutem jest również to, że świetlówki LED można obracać, dzięki czemu można je w pełni wykorzystać, oraz skierować światło w pożądany kierunek

Kolejna zaleta urządzenia jest między innymi to, że nie emitują one dodatkowego hałasu wynikającego z ich pracy. idealnie zatem nadają się tam, gdzie wymagane jest zachowanie kompletnej ciszy potrzebnej do skupienia. Mogą to być między innymi sale dydaktyczno-naukowe lub biblioteki.

Nie jest tajemnicą, że stosowanie technologii LED przynosi oszczędności. Jedna świetlówka może świecić zakładając że jest poprawnie eksploatowana) nawet do 50 tysięcy godzin, bez względu na to ile razy jest włączana czy wyłączana.

zalet czy to świetlówek czy tez samego oświetlenia LED jest mnóstwo. Jedno jest pewne – ta całkiem nowa i ciągle rozwijana technologia z pewnością nas jeszcze zaskoczy!