Taśmy LED

Wyposażając dom, każdy zwraca uwagę na najmniejsze detale, stara się by wszystko było modne i nowoczesne. Istotnym elementem każdego wnętrza jest oświetlenie. Najnowsze trendy promują oświetlenie LED, które świetnie sprawdza się w każdym wnętrzu, można zamontować je w kuchni, łazience, salonie, ogrodzie czy biurze.Oświetlenie LED to żarówki, świetlówki, reflektory, oświetlenie przemysłowe oraz taśmy i paski LED.

Zastosowanie taśm LED.
Taśmy LED są efektywnym dodatkiem do każdego rodzaju pomieszczenia, ładnie się prezentują oraz zapewniają odpowiednie oświetlenie. Są elastyczne, można je ciąć nawet nożyczkami. Taśmy można montować na schodach, ścianach czy sufitach. Dużym ich plusem jest fakt, iż zazwyczaj są samoprzylepne, więc montaż nie będzie stanowił większego problemu.

Rodzaje taśm LED.
Kupując tego typu oświetlenie, należy zastanowić się nad jego rodzajem i parametrami. Słabej jakości taśmy ulegają szybszemu przepaleniu.
Jeśli taśmy mają oświetlać np. wnęki, ściany, czyli przeznaczone są do celów dekoracyjnych, to wystarczy zakupić taśmę o standardowej jakości. Jeżeli potrzebujemy oświetlenia funkcjonalnego np. schodów, to warto zakupić  jak najjaśniejsze taśmy LED.

taśmy led
Taśmy LED znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu, również w łazienkach. Tutaj należy zakupić taśmy o odpowiedniej szczelności, które zabezpieczone są przed wysoką wilgotnością.
Tradycyjne paski LED mają zazwyczaj jasne, białe światło. Można jednak pokusić się o bardziej efektowne oświetlenie. Jeśli chcemy uzyskać kolorowe efekty świetlne, to należy zakupić taśmy LED RGB ze sterownikiem, dzięki specjalnemu pilotowi można ustawiać dany kolor lub zmianę barw.
Taśmy LED występują najczęściej w rolkach po pięć metrów, chociaż można też zakupić dłuższe paski, to już zależy od potrzeb danego wnętrza. Można również łączyć ze sobą kilka odcinków, by uzyskać odpowiednią długość.