Świetlówki LED

Technologia LEDowa zagarnia coraz większą część rynku, wypierając z niego klasyczne żarówki metalogenkowe czy fluorescencyjne. Dzieje się tak, ponieważ żarówki LED mają znacznie większą wydajność oraz parametry energooszczędne.

Pozorna oszczędność a prawdziwa

Klasyczne świetlówki pobierają prąd, z którego zaledwie kilkadziesiąt procent przeznaczonych jest na dostarczanie światła. Reszta energii elektrycznej wykorzystywania jest do rozgrzania drutu znajdującego się wewnątrz żarówki. W przypadku świetlówek LED, nawet 90 procent energii elektrycznej przeznaczone jest do oświetlania pomieszczeń. Dlatego też świetlówki te nie są tak gorące nawet po kilku godzinach bezustannego używania.

Chociaż świetlówki LED są znacznie droższe od tradycyjnych, wydane pieniądze zwracają nam się już po kilku miesiącach użytkowania takiej świetlówki.

Z tobą na dłużej

Świetlówki LEDowe charakteryzuje bardzo długa żywotność, która wynosi nawet do 50 tysięcy godzin pracy. Czyli zakup wykonywany jest raz na kilka lat – w zależności od naszej eksploatacji żarówki. Korzystając ze świetlówek LEDowych dbasz o środowisko – nie emitują one bowiem promienia UV, a w trakcie świecenia nie jest produkowany dwutlenek węgla. Większość świetlówek posiada kilkuletnią gwarancję producenta.

Wielostronne zastosowanie

Świetlówki LEDowe mogą być wykorzystywane zarówno w biurach, jak i na korytarzach oraz różnorodnych przemysłowych halach. Emitują światło pod szerokim kątem, dlatego ich stosunkowo niewielka ilość może oświetlić znaczną powierzchnię.

Do wyboru, do koloru

Typowa świetlówka LED dostępna jest w wielu odmianach – przede wszystkim, może być wykonana z mlecznego lub przezroczystego szkła. Przeważnie sprzedawana jest wraz z oprawą. Warto zwrócić uwagę na intensywność świecenia i dostosować go do potrzeb danego pomieszczenia, w którym świetlówka tego typu ma się pojawić.

Warto śledzić promocje w internecie oraz oferty sklepów sprzedających świetlówki LED online – często ich propozycje są znacznie bardziej atrakcyjne, niż sklepów stacjonarnych.