Sterowniki LED

Typowa scena filmów z Hollywood- para ludzi, którzy dopiero co się poznali wchodzą do pokoju, on bierze do ręki pilota i jednym przyciskiem przyciemnia światło i zmienia jego barwę na lekko czerwoną… niemożliwe? Dzisiaj taki trick może w swoim mieszkaniu zrobić każdy z nas. Jak?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – sterowniki LED. Co to jest? Jest to urządzenie wyglądające nieco podobnie do pilota do telewizora, za pomocą którego- w zależności oczywiście od funkcji, jakie posiada- możemy regulować ilość włączonych źródeł światła, natężenie światła oraz jego barwę.

Sterowniki LED, jak sama nazwa wskazuje, działają na oświetlenie typu LED. Żarówki ledowe, charakteryzujące się świetną energooszczędnością zna każdy z nas. Montując kilka takich żarówek na suficie oraz kilka w kluczowych miejscach naszego mieszkania tworzymy niepowtarzalny klimat. Zakupując do nich sterownik, mamy także możliwość, nie ruszając się z miejsca, wyłączenia kilku świateł albo zmiany ich natężenia. W praktyce oznacza to, że siedząc wieczorem na kanapie i oglądając telewizję, możemy bez potrzeby wstawania zapalić wyłącznie światło przy telewizorze, gdy postanowimy poczytać- zapalić światło nad nami a resztę przyciemnić, a gdy wejdzie ktoś, z kim chcemy porozmawiać- zapalić wszystkie światła.
Takie oświetlenie szczególnie dobrze sprawdza się w garderobach oraz w przeróżnych gablotach, czy szafkach szklanych, w których trzymamy przedmioty, które lubimy pokazywać gościom.

sterowniki led

Na rynku teraz oprócz żarówek ledowych dostępne są także taśmy i listwy ledowe, które każdy sam może zamontować. Są one szczególnie polecane do różnych klubów, witryn, reklam, ale świetnie wyglądają także w domu, jako element dekoracyjny. Dzięki sterownikowi Led możemy wtedy nie tylko gasić i zapalać diody umieszczone w listwach i taśmach, możemy również zmieniać natężenie światła oraz barwę. Warto dodać, że możemy nawet tworzyć przeróżne wężyki i pokazy świetlne.

Podsumowując- dawno już odeszliśmy od tradycji jednego punktowego oświetlenia w domu. Dzisiaj w modzie jest wiele punktowych źródeł światła. A sterownik LED daje nam pełną władzę nad całym światłem w naszym domu.