Profile LED

Oświetlenie w technologii LED staje się coraz popularniejsze nie tylko ze względu na oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, a tym samym ze względu na niższe miesięczne opłaty z tego tytułu, ale również ze względu na otwierające się zupełnie inne możliwości oświetlenia pomieszczenia. W jaki sposób jednak przymocować taśmy LED do ścian, sufitów czy chociażby szafek?

Profil LED – konieczność!
Podstawą montażu taśm LED powinny być odpowiednie profile LED – są to przeważnie specjalne szyny wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego (rzadziej metalu), które umożliwiają nie tylko trwałe i solidne zamocowanie każdej taśmy LED, ale również zamocowanie jej w sposób niezwykle estetyczny i nie rzucający się w oczy.

profile LED

Czym kierować się przy wyborze profilu LED?
Decydując się na zastosowanie oświetlenia w technologii taśm LED, warto od razu zainwestować w profil LED, niż później walczyć z odpadającą taśmą. Wybierając profil LED nie można jednak patrzeć na sam jego wygląd, a trzeba się skupić również na jego dopasowaniu do szerokości danej taśmy (co prawda można zastosować szerszy profil od taśmy, jednak będzie to miało swoje negatywne przełożenie na estetykę całego oświetlenia – szerszy profil może bardziej rzucać się w oczy). Również w przypadku chęci zastosowania oświetlenia „taśmowego” na zewnątrz budynku lub w pomieszczeniach o większej wilgoci (np. łazienka, pralnia czy kuchnia) warto zadbać o odpowiednią wodoodporność nie tylko samej taśmy, ale również zastosowanego profilu LED.

Ile to kosztuje?
Ile jednak kosztują profile LED? Wszystko zależy od wybranego wzoru profilu LED oraz od jego długości. Można ogólnie przyjąć, że profile wykonane z PCV kupimy w okolicach kilkunastu złotych za metr bieżący, zaś te wykonane z aluminium są przeważnie dwukrotnie droższe.

Kompleksowe podejście do tematu!
Podsumowując, jeżeli zastanawiamy się nad zastosowaniem taśm LED do oświetlenia naszego domu lub mieszkania, to warto podejść do tematu kompleksowo i zakupić odpowiednie profile LED.