Oświetlenie LED · 17 maja 2016

Oświetlenie LED w biurze

Prowadzisz własną firmę? Pewnie każdego dnia szukasz sposób na zaoszczędzenie jak największej liczby pieniędzy. Jednym z najlepszych rozwiązań jakie możesz zastosować to wymiana klasycznego oświetlenia na ledowe. Sprawność diody LED wynosi aż 20% w porównaniu z klasyczną żarówką, gdzie współczynnik ten wynosi 2%. Pozostała część uwalniana jest na zewnątrz w postaci energii termiczne, co przekłada się na wzrost temperatury w pomieszczeniu.

Zastosowanie oświetlenia LED po prostu się opłaca. Dlaczego? Już spiszemy się z wytłumaczeniem. Przykładowo na powierzchni 55 metrów kwadratowych jest biuro, które potrzebuje tradycyjne oprawy świetle o łącznej mocy około 1230W. Taki układ świadomie i bez problemu możemy zmienić na oprawy LED o łącznej mocy 500W. Dzięki temu w skali roku jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 700 złoty. Inwestycja w oświetlenie LED zwróci się w przeciągu 3 lat.

W tym krótkim przykładzie widać jak bardzo systematyczny rozwój technologii LED wpływa na poprawę oszczędności. Inwestując w oświetlenie LED w biurze, czy też domu, zyskujemy oszczędność w kolejnych latach.