Oprawy LED · 29 czerwca 2016

Oprawy LED – tanie oświetlenie nie tylko do kuchni

Zwykle po oprawy LED sięga się z myślą o wyposażeniu kuchni czy łazienki. Coraz częściej oprawy LED pojawiają się również w nowoczesnych gabinetach, przedpokojach czy salonach.

Lampy LED w kuchni

W kuchni najczęściej pojawiają się jako lampy do zabudowy oraz lampy pozwalające na podświetlenie szafek czy blatów roboczych. Większość opraw LED, które spotyka się w kuchni, to lampy świecące punktowo, część z nich wymaga montażu na etapie wykańczania, bowiem działają jako świetlne punkty podtynkowe. Podtynkowo można również montować lampy LED w łazienkach, uzupełniając je o dodatkowe oświetlenie w okolicy lustra.

Oprawy LED do przedpokoju

Miejscem, gdzie również sprawdza się oświetlenie LED, jest przedpokój. Bez względu na jego kształt sprawdzą się kinkiety LED, które mają dodatkowo zamontowany czujnik ruchu. W domach prywatnych oraz w mieszkaniach dwupoziomowych, gdzie pojawiają się schody łączące różne poziomy mieszkalne, oprócz tradycyjnych podsufitowych lamp LED przydadzą się również lampy schodowe, które również mogą mieć wbudowany czujnik ruchu. W przedpokojach lampy LED mogą być także lampami naściennymi o bardzo nowoczesnej formie.

Nowoczesne oświetlenie w pokoju

Lampy LED można z powodzeniem wykorzystać w pokojach dziennych i dziecięcych. Zwykle są one obecne jako lampy nabiurkowe czy lampy stojące. Coraz częściej osoby pracujące przez wiele godzin przy komputerze wykorzystują lampy, które działają po podłączeniu do gniazda USB w komputerze. W pokojach, które pełnią również funkcję domowego biura, można także montować nowoczesne kinkiety, które mogą stanowić główne źródło światła.